Uncategorised

Home 2

Nová česká značka kvalitních ochranných a zdravotnických výrobků

PARTA Medica®
KVALITA, KOMFORT, DOSTUPNOST

Chceme jít cestou kvality za rozumnou cenu.
S tímto cílem zajišťujeme pro vlastní výrobu nejvhodnější technologie i materiál.
Nabízené produkty poskytují vysokou míru bezpečí, komfortu a kvality.
Výrobky testujeme, certifikujeme a distribuujeme štíhlými kanály,
tak abychom dostáli svému poslání nabízet kvalitu za rozumnou cenu.

NABÍDKA NA MÍRU

Výrobky jsou certifikované dle ČSN EN 14683
Zdravotnické obličejové masky - Požadavky a metody zkoušení

 • ČSN EN ISO 14001

  Systém environmentálního managementu
 • ČSN EN ISO 9001

  Systém managementu kvality

Výrobky

Vyrobeno, dezinfikováno a zabaleno v České republice

 • ZDRAVOTNICKÁ OBLIČEJOVÁ MASKA

  TYP II dle normy EN 14683+AC

  certifikovaný zdravotnický prostředek třídy I.
  s vysokou bakteriální filtrační účinností BFE≥99 %

 • ZDRAVOTNICKÁ OBLIČEJOVÁ MASKA NANO

  NANOMEMBRÁNA

  certifikovaný zdravotnický prostředek třídy I.
  kvalitní 4vrstvá zdravotnická obličejová maska
  s filtrační vrstvou z teflonové nanomembrány 

 • OCHRANNÝ ŠTÍT MASQ 2

  nebrání ve výhledu 
  chrání před kapénkami ze všech směrů 
  pasuje na všechny tvary a velikosti hlavVýrobce a prodejce:
TNS SERVIS s.r.o.
K Teplinám 619
763 15 Slušovice
Česká republika

www.partamedica.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel: 573 034 137  (v pracovní dny 8 - 15 hod.)

Kontaktujte nás

Vyplňte kontaktní formulář a my se vám ozveme.
Společně se domluvíme na nabídce.

PARTA Medica je registrovaná značka společnosti TNS SERVIS s.r.o.,
K Teplinám 619, 763 15 Slušovice, Česká republika. IČ: 29181241, DIČ: CZ29181241

Společnost TNS SERVIS s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 63717
ID datové schránky: 6zmxpup

Číst dál: Home 2

 • Přečteno: 124

O nás

O nás

PARTA Medica

PARTA Medica je registrovaná značka kvalitních zdravotnických a ochranných prostředků vyráběných ve Slušovicích u Zlína, v České republice. Výrobu zajišťujeme ve vlastních výrobních prostorech na vlastních moderních  linkách a technologiích. Vlastníkem značky PARTA Medica je výrobní společnost TNS SERVIS s.r.o.

KVALITA a CERTIFIKACE

Naše chirurgické ústenky jsou zdravotnickým prostředek Třídy I. Tak jako každý výrobce zdravotnických prostředků, i my jsme se svými produkty registrováni u Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SUKL, evid. Číslo 00918532 a 00918524,
viz. Registr zdravotnických prostředků

HISTORIE

TNS SERVIS je český výrobní podnik s téměř 30letou historií. Zaměstnává na 300 lidí a s obratem přes 20mil. EUR exportuje ročně desítky milionů svých výrobků do celého světa. Specializuje se na sériovou zakázkovou výrobu, především pro automobilový, zdravotnický, elektrotechnický a strojní průmysl.

Číst dál: O nás

 • Přečteno: 360

FAQ

Otázky a odpovědi

 • Jaký je účel zdravotnické obličejové masky?

  Účel zdravotnické obličejové masky je blíže popsán v technické normě ČSN EN 14683+AC, 2020. Prvotní účel, proč vznikly zdravotnické obličejové masky, a proč je začal používat zdravotnický personál, byl pro ochranu pacienta před infekcí a ve speciálních případech také k ochraně zdravotnického personálu např. před postříkáním potenciálně kontaminovanými tekutinami. Jsou doporučeny i pro pacienty za účelem snížení rizika rozšíření infekce, především v případě epidemické nebo pandemické situace.
 • Jak zdravotnická obličejová maska funguje?

  Při dýchání, mluvení, nebo kýchání uvolňuje člověk do vzduchu více či méně malých kapek, tzv. kapének. Většina těchto kapének je velkých 0,5 µm až 12 µm. Především ty větší kapénky mohou obsahovat mikroorganizmy s nebezpečným virem a kontaminovat okolí. Zdravotnické obličejové masky díky své funkci potom chrání nejen uživatele, ale celé prostředí, v kterém se člověk nachází.
 • Jaká norma nebo legislativa popisuje požadavky na zdravotnickou obličejovou masku?

  Ač se to možná nezdá, požadavků na tento produkt je mnoho. V EU jsou požadavky a metody na testování popsány v Evropské normě EN 14683+AC. Zdravotnické obličejové masky – Požadavky a metody zkoušení. Ohledně legislativy jsou to potom primárně Směrnice rady č. 93/42/EHS, zákon č. 268/2014 Sb., nebo Nařízení vlády č.54/2015 Sb., vše v platném znění.
 • Co musí zdravotnická obličejová maska splňovat?

  Z praktického hlediska musí rouška především sloužit svému účelu, tedy např. chránit uživatele a jeho okolí. Nesmí samozřejmě škodit, být např. mikrobiálně znečištěná. Obecnými požadavky jsou tedy např. mikrobiální čistota, vhodný tvar, komfort při nošení, ale také např. efektivita bakteriální filtrace (BFE), která musí dosahovat min. 95% pro Typ I. a min. 98% pro Typ II definovaný normou EN 14683. Existuje také TYP IIR, který navíc od Typu II dokáže uživatele ochránit před potřísněním kontaminovanými tekutinami.
 • Z čeho se zdravotnická obličejová maska skládá?

  Standardní zdravotnická obličejová maska se většinou skládá ze tří vrstev, přičemž se používá pro všechny vrstvy netkané textilie vyrobené různými technologiemi z polypropylenu (PP). V období krize, z důvodu nedostatku těchto materiálů sáhli někteří výrobci i k více, či méně vhodným alternativám.

  Klasická kvalitní středová filtrační vrstva se vyrábí z polypropylenové netkané textilie technologií rozfukování taveniny (anglicky Meltblown), vnitřní a vnější barevná vrstva netkané textilie bývá potom vyráběna způsobem tzv. „výroby pod hubicí“ (anglicky Spunbond). PARTA Medica nabízí kromě této klasické filtrační vrstvy Meltblown PP také moderní dvouvrstvé nanomembrány z teflonu (PTFE) na polypropylenové nosné vrstvě.

  U použitých tkanin je důležitým parametrem také gramáž, která se u nejkvalitnějších roušek pohybuje kolem 25g/m2. Dostatečná gramáž má vliv na dostatečnou pevnost sváru, celkovou integritu a komfort při nošení.

  Kromě hlavní filtrační části je na roušce důležitý také způsob fixace na hlavě a schopnost natvarování na obličej. Klasická zdravotnická obličejová maska se většinou fixuje pomocí komfortního pružného úpletu za uši a v oblasti nosu se pro dokonalé natvarování a těsnost používá kovový drátek obalený v plastu. Čistě plastové nosní spony nejsou schopny spolehlivě držet nastavený tvar a rouška potom nedostatečně přiléhá k obličeji, čímž je snížena její účinnost, a také zbytečně trápí oči uživatele vydechovaným vzduchem. 

 • Je mikrobiální čistota důležitá?

  Ano, mikrobiální čistota je extrémně důležitým parametrem, který je proto jasně vyžadován normou. Zdravotnická obličejová maska je produkt, který uživatel nosí na ústech a dýchá přes něj. Je proto nanejvýš důležité, aby byla ústenka čistá nejen při rozbalení, ale také při užívání nebo případné manipulaci. Z tohoto důvodu každou roušku nad rámec požadavků dezinfikujeme UVC zářením a nabízíme nejlepší dostupné řešení v podobě malých balení, které redukují riziko kontaminace tak, jak to vidíme u velkých nepraktických balení. Jen pro doplnění, norma v této souvislosti doporučuje, aby se uživatel ani nedotýkal hlavní části roušky rukama. Zdravotnické obličejové masky PARTA Medica prokazují v certifikovaných laboratořích nadstandardně dobré výsledky čistoty s hodnotami kolem 4cfu/1g (Norma EN 14683 vyžaduje max. 30cfu/1g)
 • Jaké balení je optimální?

  Zdravotnická obličejová maska by měla být především zabalena tak, aby byla chráněna proti mechanickému poškození a znečištění před použitím. Jednotlivá nebo skupinová balení jsou na uvážení výrobce. Zdravotnické obličejové masky PARTA Medica balíme v čistých výrobních prostorech, každou roušku důkladně dezinfikujeme UVC zářením a po desinfekci balíme do vzduchotěsných balení po menším množstvím kusů, tak abychom zamezili jejich znečištění. Tento bezpečný postup nám také umožňuje nabízet prodlouženou dobu expirace 5 let.
 • Jaký je rozdíl mezi respirátorem a zdravotnickou obličejovou maskou

  Z legislativního hlediska se jedná o dva rozdílné produkty, na které se vztahují jiné druhy zkoušek a jiná legislativa. Velmi zjednodušeně lze říct, že zdravotnické obličejové masky jsou zdravotnický prostředek nejnižší třídy 1 a požadavky na ně, včetně popisu metod jejich zkoušení, jsou popsány v technické normě EN 14683. Respirátor je považován za osobní ochranný prostředek (OOP) a vztahuje se na něj jiná legislativa a technické normy na jejich testování a vlastnosti (např. Evropská norma EN 149). U zdravotnické obličejové masky se např. testuje bakteriální filtrace, u respirátorů je to filtrace pevných částic.

  Z technického a praktického hlediska lze však říct, že produkty jsou si v mnohém velmi podobné, oba produkty mohou chránit uživatele i okolí, oba používají podobných nebo stejných filtračních materiálů, které však např. v případě respirátorů mají větší filtrační kapacitu, pevnější tvar i úchyty, dokonalejší utěsnění na obličeji, nebo mohou být pro zvýšení komfortu vybaveny i výdechovými ventily. 

Číst dál: FAQ

 • Přečteno: 1429

Prodejní místa

Prodejní místa

PRODEJCE TYP ADRESA E-MAIL TEL.Č. INFO
Bio nehty Kamenná prodejna, e-shop Dlouhá 510, 76001 Zlín This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 777 075 875 Web
Agentura Devět měsíců s.r.o e-shop 2.května 1536, 76001 Zlín This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 737 600 065 Web
TRIODON, spol. s r.o. e-shop Malotova 5614, 76001 Zlín This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 577 912 085 Web
BIO-MIO spol. s r.o. e-shop Ulice Průmyslová 520, 76317 Lukov This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 777 329 202 Web
ASEP s.r.o. Kamenná prodejna Meziříčská 2311, 75661 Rožnov pod Radhoštěm This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 739 314 268 Web
ASEP s.r.o. Kamenná prodejna Nám. Míru 4, 76316 Fryšták This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 603 510 625 Web
Kadeřnictví Laďka Přidalová Hair&Makeup Kamenná prodejna Uhelná 2, 77900 Olomouc This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 608 411 499 Web
Lékárna u Řeky Kamenná prodejna Malé náměstí 38, 541 01 Trutnov This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 499 397 765 Web
DF Partner e-shop Neubuz 165, 763 15 Neubuz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +420 575 571 131 Web

Číst dál: Prodejní místa

 • Přečteno: 1391